Kapalı Çatı Kış Bahçesi


Fazla güneş ışığı gerektirmeyen yerlerde tercih edilen kış bahçesi sistemidir. Yurtdışı örneklerde "orangery" olarak adlandırılır. Çatı kaplama malzemesi olarak Türk kiremitleri kullanılmaktadır. Asma tavan içeriden uygulanır.

Kapalı çatı kış bahçesi modelleri genellikle sandviç panel şingıl çatı veya kiremit çatı olarak yapılan sistemlerdir. Bu sistemler de etraf kapama pvc veya alüminyum olarak çokca tercih edilmektedir. Yalıtım sıkıntısı olmayan yerler de ise katlanır veya sürgülü cam sistemleri ilgi görmektedir. Kapalı çatı eğer şingıl tarzı uygulama olursa oda sıcaklığında mekanlar yapılmaktadır. Balkonu veya terası odaya katmak fikri olanlar için mükemmel bir sistemdir.Yaz veya kış hiç fark etmez oda gibi kullanılabilir.


Kış bahçesi modellerinin en çok tercih edilen kapama sistemi kapalı çatı modeli genellikle açık teraslar ile kullanılamayan balkon kapamalarda yapılmaktadır. Bu sistemin fiyatları da yapılacak yerin veya mekanın ölçüsüne ve istenilen sistemlere göre değişmektedir. 


Kış bahçesi yıldan yıla gelmişte olan bir sistem olduğu için fiyatları da hem malzeme fiyatları hemde işçilik nedeniyle güncelleniyor. Alüminyum pvc ve cam fiyatlarında yaşanan her artış otomatik olarak kış bahçe maliyeti değiştirmektedir. Kışlık bahçe modellerine göre fiyat hesaplaması yapıldığından dolayı sabit bir fiyat modeli olmamaktadır.

Diğer ÜrünlerHemen Ara0533 369 16 88 eleska wpWHATSAPP