Alüminyum PVC Kapı Pencere Doğrama


Konutların vazgeçilmez parçalarından birisi de kapı ve pencere sistemleridir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte alüminyum pvc kapı pencere modelleri de değişmeye başladı. Normal ahşap pencereler yerini pvc veya ısı yalıtımlı alüminyum modellere bırakmaya başladı. Bu sistemler de ısıcam uygulaması ile oda da sıcaklık değerleri artmaya dışarıdan gelen soğuk hava düşmeye başladı.


Alman pencere firmalarından birisi olan Kömmerling pvc pencere sistemleri green line özelliği sayesinde kansorojen madde içermeyen doğa dostu profili piyasaya sundu. Kupa yapı kış bahçesi firması olarak yaklaşık 15 yıldır istanbul bayileri içinde yer almaktayız. Piyasa da bulunan 70-76 ve 88 mm profil serileri ile imalatı ve montajını yapmaktayız. Pvc pencere metre veya mtül fiyatları yapılacak yerin ölçülerine göre m2 olarak hesaplama yapılarak verilmektedir. Kullanılan cam cinsi ve aksesuar özellikleri Pvc pencere fiyatlarını etkilemektedir. 


Alüminyum kapı pencere sistemleri ile dükkan vitrin kapama da kullanılan C60 ve Aldoks serileri mevcuttur. Bu sistemler de genellikle güvenlik açısından 4+4 veya 5+5 lamine camlar takılmaktadır. Özel konut villa daire gibi konutlar da genellikle Isı yalıtımlı alüminyum doğrama veya ısı yalıtımlı hebeşibe de denilen Hebeschiebe sürme sistemler kullanılmaktadır.


Alüminyum kapı pencere veya ısı yalıtımlı doğrama fiyatları da pvc gibi yapılacak yerin ölçüsine göre yani genişlik yükseklik ve istenilen kanat adeti ve aksesuar cinsine göre değişmektedir. Alüminyum pvc sistemlerine göre daha kullanışlı olup fiyatları ne kadar diye merak edenler için pvc ile yüzde 30 fark getirmektedir.

Diğer ÜrünlerHemen Ara0533 369 16 88 eleska wpWHATSAPP